Yeni Favorim: Pazara Gitmek

0
image_2920
Processed with VSCOcam with a6 preset

supernicevisit_pazar_doğal ürünler

Ben daha önce neden hiç pazardan alışveriş yapmamışım. Halbuki pazar gezmesini çok severim. Ne yapıyor muşum acaba sadece izliyor muydum????!!! :)

Meğersem Graz pazarı ne kadar taze ne kadar güzelmiş. Hemde herşey doğal. Bizim pazarlardan farklı burada insanlar bahçesinde ne yetiştiriyorsa kapıp getiriyor ve satıyor. Taptaze ve inanılmaz lezzetli. Ayrıca bu kadar lezzetli ve doğal olmasının yanında fiyat olarakta marketten pek uygun.

Bakın bugün neler aldım??

Kestane balı. Teyzenin kendi arılarının balıymış 250 gr.lık kavonozlara koymuş.

Siyah bir mantar türü. Adını bilmiyorum :) Tadını da… Bakalım nasıl çıkacak. Çok güzelmiş öyle diyorlar.  Ama Sarı olan mantarlara benziyor sanki.. (adını öğrendim Craterellus cornucopioides, black trumpet)

Sarı olan mantarlara burada Eierschwamm deniyor Ingilizcesi Chanterelle imiş. Türkçesine baktım Latincesi yazıyor. Cantharellus cibarius. Bunun tadı harika etli, yumuşacık.

Processed with VSCOcam with a6 preset

supernicevisit_pazar_doğal ürünler

Mor patates aldım. cidden taş sandım bunları önce :) Tatlarını çok merak ediyorum.

Elma suyu. Taze sıkılmış ve pastorize. 2 çeşit aldım. Taze sıkılmış olanı resim çekmeden dayanamadım içtim  :)) Ev yapımı. Oh şimdi elmanın tam zamanı. Heryerde elma suyu var.

Bundan sonra ben pazara…

supernicevisit

 

 

Yazar hakkında

yorum yok

Loipersdorf Therme

Therme Loipersdorf, Steiermark, Avusturya

Yorgun bir dönemden sonra haftasonumuzu dinlenip rahatlanabileceğimiz bir yerde geçirmek istedik. Ancak zaman kısıtlı olduğundan gideceğimiz yer yakın olmalıydı. Bu nedenle arabayla maximum 3 saat ...
%d bloggers like this: