Viyana’ nın en iyi 5 kahvaltı mekanı

0
image_3108

Millet olarak kahvaltıya pek düşkünüz. Şehir hayatı kahvaltı alışkanlığımızı kötü etkilemiş olsa bile, en azından pazar günlerinin uzun kahvaltı alışkanlığını çoğumuz devam ettiriyoruz.

Benim için? Kahvaltı olmazsa olmazım. Özellikle peynire bağımlılığım var denecek kadar çok seviyorum. Keçi olsun, koyun olsu, küflü olsun, yumuşak olsun… Hiç farketmez hepsini çok severim. Sıcacık çeşit çeşit ekmeğe olan sevdam ise başkadır. Kısacası kahvaltı tutkunuyumdur ve bazı günler 3 öğün kahvaltı ederim ve bundan büyük mutluluk duyarım.

Durum böyle olunca gittiğim şehirlerde en iyi kahvaltı mekanları nerdedir nasıldır iyice araştırırım.Viyana’ ya pek sık yolum düştüğünden Viyana’ daki kahvaltıcılarını derinlemesine keşfetme fırsatım oldu. İşte benim favorilerim

Viyana’ da en iyi kahvaltı nerede edilir?

Viyana’ da en iyi 5 kahvaltı mekanı neresidir?

1)Meierei im Stadtpark

Viyana şehir parkının (Stadtpark’ ın)  içinde bulunan 2 yıldızlı michelin restoranı ve Gault& Millau’ dan 20 üzerinden 19 puan almış olan Steirereck restoranın alt katı.
Sütçü. Çeşit çeşit peynirler şık sunum mükemmel bir ikram hizmet. Fiyat performans olarak tam not. Kişi başına Max 20euro ya kahvaltınızı edebilirsiniz.

2) Palmenhaus:

Şehir merkezinde, ancak park içinde olduğu için çok sakin bir konumu var. Albertina‘ nın arkasında Burgarten manzaralı. Çok keyifli bir kahvaltı mekanı. Bir kaç çeşit kahvaltı seçeneği var. Dilerseniz menüden istediğinizi de seçebilirsiniz. Sıcak günlerde dışarıda oturmanın keyfi ayrı. Porsyonlar doyurucu.

3) Le Bol:

viyana kahvaltı

Le Bol resim kaynağı http://theclassyedition.com/

Şehir merkezinde bulunan Le Bol tam bir Fransız. Söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama baget ekmekleri enfes. Bir kaç çeşit kahvaltı seçeneği var. Kahvaltısı dışında Viyana’ nın en iyi sıcak çikolatasını burada içebilirsiniz.

4) Latte Grande: 

Aman allahım yok yok. Brunch. Hergün Brunch yapabilirsiniz. Pazar günleri tabii bir başka. İlk gittiğimde dedim bu nasıl bir yer. cennet. Herşey var çeşit çeşit! Sonradan öğrendim ki Türk restoranıymış. :) 13 euro all you can eat. Latte Grande 19. Viyana’ da bulunuyor. Gitmesi kolay Nussdorfer istasyonunda inince hemen köşede.

5) At Eight:

Şehrin en şık kahvaltılarından bir tanesini At Eight’ te yapabilirsiniz. At Eight, Viyana’ da merkezde Ring Strasse üzerinde bulunan The Ring Hotel’in restoranı. Yanlız dikkat sadece haftasonu kahvaltı seçeneğiniz var!  Buranın çeşitli menüleri var. İsterseniz menüden istediklerinizi de seçebilirsiniz. At Eight i seçiyorsanız muhtemelen şatafatlı bir kahvaltı istersiniz. O zaman The ring breakfast menüsü size uygun olabilir. Prosecco ile başlayan 7 Course kahvaltı. Viyana’ da lezzet odaklı bir kahvaltı için güzel bir seçenek.

Görüşmek üzere
supernicevisit.

Yazar hakkında

yorum yok

Avrupa’nın gizli şehri Ljubljana

Maribor’ dan çıktıktan yaklaşık 1,5 saat sonra Ljubljana‘ ya vardık.  Arabamızı tam merkezde bir otoparka bıraktık. Açık bir otoparktı. Açıkçası navigasyon bizi nereye getirdiyse…  Oh sağolsun ...
%d bloggers like this: