Viyana’ da Yeni Butik Otel: Grand Ferdinand Hotel

0
image_4603

Habsburg Imparatorluğunun izlerini taşıyan, Avrupa’ nın en özel şehirlerinden bir tanesi olan Viyana son zamanlarda, yeni açılan ve restore edilen hip otelleri ile dikkat çekiyor. Ve bu otellere bir yenisi daha geçtiğimz aylarda eklendi.  Grand Ferdinand Hotel. 

grand-ferdinand_hotel_vienna_center_amenities_pool

photocredit

Viyana en sevdiğim ve belki  de en çok ziyaret ettiğim şehirlerden bir tanesi. Haftasonu, yine Viyana’daydım.  Viyana Turizm ofisinin tavsiyesi üzerine Grand Ferdinand Hotel‘ de konakladım.

Eski bir binanın baştan sona yenilenmesi sonrasında otel geçtiğimiz aylarda açılmış. Grand Ferdinand Hotel, eskinin güzelliğini taşırken, yeni olmanın verdiği ferahlığı ve konforu yansıtıyor. Otel, hemen şehir merkezinde, meşhur opera binasına sadece birkaç adım uzaklıkta. Konum muhteşem.

grand-ferdinand-hotel (9)

Otel tertemiz, hizmet şahane. Herkes çok güler yüzlü ve ilgili.

ODALAR:

Çok ama çok rahattı. İhtiyacım olabilecek herşey vardı. Dekorasyon çok güzeldi. Çok beğendim çünkü hem eskiyi korumuşlardı hem de hersey moderndi. Tüm detayları belli ki önceden çok çok düşünülmüş.

Bir otelin iyi olup olmadığına 3 duruma bakarak karar veriyorum:

  1. KAHVALTI
  2. TEMİZLİK
  3. ŞAMPUAN/ SABUN KALİTESİ

KAHVALTI:

grand ferdinand hotel vienna

Grand Ferdinand otelin en üst katında, muhteşem bir manzara eşliğinde kahvaltı servis ediliyor. Kahvaltı çok ama çok iyiydi. 5 Puan :)

TEMİZLİK:

Titiz olduğumu söyleyebilirim. Rahatlıkla yerlere bastığıma göre çok temiz olduğuna inanmışım. 5 Puan :)

ŞAMPUAN/ SABUN KALİTESİ:

Genelde otellerin en az değer verdiği konu. Odada olsun ama ne olursa olsun diyen yerler çok. Eğer kaliteliyse bence otel gayet iyi ir oteldir ki bu otelde tüm kozmetik üzünleri çok kaliteliydi. Ve bu konuda da benden 5 Puan aldı. :)

 

BONUS: Grand Ferdinand Otel’ de Akşam Yemeği:

Genelenksel Avusturya yemeklerinin servis edildiği bir restoran. Avusturyalı Anneannelerin tariflerinden çok özel bir menü hazırlamışlar. Servis kalitesi ise tahmin edersiniz ki çok iyiydi. Otelin restoranı ile ilgili detaylı bilgi için yazıma beklerim.

 

grand-ferdinand-hotel-restauran

İşte tüm bu güzel özellikleri bir arada bulundurduğundan, konumu ve fiyatı da kalitesine oranla çok iyi olduğuna göre  bundan sonra Viyana seyahatlerimde kesinlikle konaklayacağım ve tavsiye  edeceğim otel Grand Ferdinand Hotel oldu.

Görüşmek üzere,

supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

Durian Meyvesi * Durian nedir? * Bangkok Durian

Durian meyvesi  —— Krema gibi, tatlı, tuzlu, soğan kokuyor diyenleri de duydum, tereyağ gibi diyenleri de… “Meyvelerin Kralı” olarak adlandırılan Durian’ ın nasıl bir meyve olduğunu ...
%d bloggers like this: