Tribeka Kafe, Graz, Avusturya

0

Graz’ın en sevdiğim kafesi Tribeka ‘daydım bugün. Yine keyfime keyif kattı burası :) Kafede özellikle kahveler iddiali. Ciabatta ekmeğine yapılmış mozerella, roka ve pestolu sandviçimi yiyip yanında cappuccino içtikten sonra böğürtlen ve kavunlu smoothie aldım. Bu sefer içeride oturmayı tercih ettim. Küçük bir not: Smoothie, taze meyve çeşitlerinin blenderda püre haline getirildikten sonra yoğurt ve/ veya portakal suyu ile karıştırılmasıyla hazırlanan soğuk içilen, sağlıklı bir karışımdır.

     İçeriye girdiğim anda Cesaria Evora- Carnaval de Sao Vicente çalıyordu.
Cesaria Evora- Carnaval de Sao Vicente
           Ardından Gazzara- Timeless (Orange Factory Mix) çaldı. Linkleri ekliyorum, belki sizde dinlemek istersiniz :)
 
Gazzara – Timeless (Orange Factory Remix)

Tribeka’ da ticari amaç kesinlikle ön planda olmamasına rağmen her zaman hareketli. Menüsünde öyle çok çeşit yok. Ancak mekan atmosferi misafirlerini çok olumlu etkiliyor. Misafirleri diyorum çünkü ev rahatlığında bir yer burası. Buluşma mekanı, dinlenme alanı hatta ben bugün kendimi deniz sonrası plajda smoothie içiyormuşum gibi hissettim. Her gün farklı hissettirebiliyor burası ama her seferinde çok güzel. Çaldığı müzikler, mekanda kullanılan malzemeler (ki benim bugün plajdaymışım gibi hissetmemi sağlayan oturduğum ahşap masa-sandalye ve çalan müzikler oldu), mekan ışıklandırılması, sade dekorasyon etkenlerden bazıları.

Graz’ a yolunuz düşerse, uğrayın derim. :)

Tribeka iç mekan, böğütlenli, kavunlu smoothie ve oturduğum yer :)

Yazar hakkında

yorum yok

Bologna! la grassa, la dotta, la rossa!

  la grassa, la dotta, la rossa! Bologna! şişman, bilgili, kırmızı.Şişman, şehrin gastronomik zenginliğinden, dolayısıyla da İtalya’ nın yemek başkenti olmasından; bilgili, 1088 yılında kurulmuş ...
%d bloggers like this: