Bremen’ e seyahat, seyahatin olmazsa olmazı

0
image_5276

Seyahatlarimiz hiç eksik olmasın!

Her fırsat bulduğumuzda yeni yerler keşfedelim..

Dünyamız renklensin, genişlesin ve güzelleşsin… 

…Dilekleriyle… bir güzel yolculuğa daha çıkıyoruz.

Bu seferki yolculuğumuz Almanya’ nın kuzeyine,  çocukluğumuzdan da bildiğimiz tatlı masal şehri Bremen’ e. 

Bremen mızıkacılarının, eşşek, köpek,  kedi ve horoz’ un :) güzel şehrine.

photo

Uzun zamandır gitmeyi hayal ettiğim rüya şehri görmek için sabırsızlanıyorum ve heyecanlıyım!

Bremen seyahatimizin güzel ve neşeli geçmesi için bazı basit ama hayat kurtaran detaylarla ilgili önceden araştırmalarımızı yapıp, gereken tedbirleri aldık. Ben bu detaylara, her seyahat öncesi dikkat ediyorum. Sizlerle de bir seyahatin olmazsa olmazı detaylarını paylaşmak istiyorum.

Benim için bir seyahatin olmazsa olmazı,  seyahat sırasında sağlıkla/ güvenliğimizle ilgili olan tedbirleri almak ve gezilecek yer ile ilgili önceden plan yapmak.

Bir seyahate çıkmadan önce seyahat sırasında sağlıkla/ güvenliğimizle ilgili olan tedbirleri almak yapılması gereken ilk iş olduğuna inanıyorum.

Bunun için uçak biletimizi aldıktan sonra hemen yurtdışı seyahat sigortamızı yaptırdık. Bir Seyahatin olmazsa olmazı olan yurtdışı sağlık sigortasını yaptırmayı aman nolur ihmal etmeyin. İnsanın başına nerede ne geleceği belli olmuyor. Tedbirli olmakta fayda var. 

Ben şu ana kadar hep generali sigorta dan yurtdışı seyahat sigortamı yaptırdım. İnternet üzerinden pratik ve hızlı bir şekilde işlemlerimi gerçekleştiriyorum. Mail olarak bana poliçeyi hemen yolluyorlar. Kafam rahat bir şekilde seyahatime çıkıyorum.

Bremen için  acil durum telefonlarını ve konsolosluğa bir durum olsa nasıl ulaşırızın cevabını da bulduktan sonra, seyahatin olmazsa olmaz detaylarının ilk aşamasını hazırlamış olduk.

Şimdi gelelim ikinci detaya: gezilecek yer ile ilgili önceden plan yapmak.

photo

Bremen’ de nereler gezilir, Bremen’ de nerelere gidilir, Bremen’ den neler alınır? Öğrenebildiklerimiz hakkında planlarımızı yaptık. Gezilecek tarihi binaları, müzeleri araştırdık. En önemlisi ne yesek diye düşündük :)) Biletlerimizi aldık, türlü restoranlarda rezervasyonlarımızı şimdiden yaptırdık.  İtiraf etmem lazım sanırım artık yemek için seyahat ediyoruz. :) 

Kısacası bir seyahatin olmazsa olmazı tüm hazırlıklar tamam. 

Bundan sonrası Bremen’ de keyif zamanı, keşfetme zamanı! 

Bremen’ de görüşmek üzere

supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

Ne güzel şehirsin Eskişehir’ im! 2.gün

Eskişehirin ilk günü dolu dolu, cıvıl cıvıl bol anılı geçti. İkinci günümüzde, yüzümüzde koca bir gülümsemeyle erkenden uyandık. Günümüzü Odunpazarında geçirmeye karar verdik, Burası en ...
%d bloggers like this: