Seyahat güvenliğinizi artıracak telefon uygulamaları

0
image_3390

guveli seyahat telefon uygulamaları

Artık hepimizde akıllı telefonlar…O zaman teknolojinin güzelliklerinden yararlanıp, seyahat güveliğimizi neden arttırmayalım?  Seyahat güvenliğinizi artıracak telefon uygulamaları için hemen aklıma gelenleri yazıyorum. Siz de yorum kısmına aklınıza gelenleri yazarsanız eminim hepimiz için faydalı bir kaynak olacaktır.

1)Fener ışığı:

Kimse bilmediği yerde karanlıkta kalmak istemez. Şimdi telefonlarda zaten halihazırda oluyor. Yoksa hemencecik telefonunuza yükleyin. Güvenliğimiz için en gerekli uygulamalardan biri olduğunu düşünüyorum. Işık oldukçe güçlü olduğundan, önümüzü aydınlatmada çok faydalı olabiliyor.

2) GPS:

Yabancı ülkede araba kullananlar için müthiş. Aslında sadece araba için değil. GPS’ i yürürken de kullanabilirsiniz. GPS’lerin bir diğer güzel tarafı internet olmadan da çalışabiliyor olması. Ki bence en güzel özellikleri.

3) Hava durumu:

Gideceğiniz ülkenin hava şartlarını seyahatinizden önce öğrenip, ona göre hazırlanmakta, kıyafet seçmekte fayda var. Ayrıca seyahatiniz sırasında, gün içinde muhtemel olacak hava şartlarını bilmeniz konforunuzu artıracaktır.

4)Find my Iphone:

Diylim ki telefonunuz çalındı. Find my Iphone uygulaması  telefonunuzun nerede olduğunu bulmanıza yardımcı olacaktır. Android lerde de buna benzer bir uygulama olacağına inanıyorum.

 

5) Google Translate vb. sözlükler

Google Translate vb sözlükler, yabancı bir ülkede en büyük yardımcılarınızdan biri olacağına eminim. Gideceğiniz ülkenim dilini biliyor bile olsanız bazen öyle kelimelerle karşılaşabiliyorsunuz ki… Bu tarz uygulamaların telefonumuzda bulunması bize gerekli durumlarda büyük kolaylık sağlayacaktır.

Hatta benim de çok yeni bulduğum Triplingo uygulaması gideceğimiz ülkede gerekebilecek cümleleri öğrenmeye, o dilde yardım istemenize yardım edebilecek bir uygulama. Programın içinde birçok dil bulunuyor. Ayrıca uygulama içinde bulunan quizler sayesinde, o ülkeye gitmeden önce acil durumlarda kullanmanız gerekebilecek cümleleri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

6) Gate Guru

Kısaca havalimanında ihtiyacınız olabilecek her türlü bilgiye bu uygulama ile ulaşabilirsiniz. Uçak bilgilerinize, hava limanında bulunan restoranlara, dükkanlara, etkinliklere, haritalara, hava durumuna…

7) TripAdvisor Offline City Guide

TripAdvisor’un hazırlamış olduğu Offline şehir rehberleri, gezileriniz sırasında size yardımcı olabilir. Ancak her şehir bulunmuyor. Eğer gideceğiniz şehir listede varsa, önceden telefonunuza yüklemeniz uygulamayı kullanmanız için yeterli. Yükledikten sonra internetiniz olmasa bile gezilecek, yapılacak şeylere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Benim ilk bakışta aklıma gelen telefon uygulamaları bunlar. Sizlerin kullandıkları hangisi? Yorumlarınızı bekliyorum. 

 

Görüşmek üzere,
supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: