Çek Cumhuriyeti ve Prag Turları için doğru zaman geldi!

0
image_4679

Çek Cumhuriyeti ve Prag Turları için doğru zaman geldi!

Almanya, Polonya, Avusturya ve Slovakya ile komşu olan ve Orta Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkelerinin başında gelen Çek Cumhuriyeti, ister yaz isterseniz de kış aylarında ziyaret edebileceğiniz güzel bir ülkedir.

Ülkenin en meşhur şehri tabi ki başkenti Prag’dır. Resmi dili Çekçedir. Para birimleri ise Çek Korunasıdır.

Kış aylarının soğuk, yaz aylarının ise oldukça sıcak geçtiği Orta Avrupa ülkesinde, bahar aylarında ortalama sıcaklık genellikle 20 dereceyi bulmaktadır. Bunun için Çek Cumhuriyeti’ne gelmek için en doğru zamanların başında bahar ayları gelmektedir. Baharın muhteşem enerjisini bu güzel ülkede siz de yaşayabilirsiniz.

orta-avrupa-ozel-turu-1684--4-23.02

Brnensky, Budejovicky, Jihlavsky ve Larlovsky Çek Cumhuriyeti turlarında kesinlikle görmeniz gereken 4 noktadır. Tarihi özellikleri ve farklı şehir yapıları ile bilinen ülke de, eşsiz bir tur planlamak isterseniz seçimlerinizi Çek Cumhuriyeti turları arasından yapabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti turlarına çıktığınız zaman kesinlikle gezip görmeniz gereken, tarihi önemi ile bilinen noktaları yakalamanız gerekir. Prag Kalesi, Charles Köprüsü, Eski Şehir, İspanyol Sinagogu, Astronomik Saat ve Kulesi en meşhur noktalarıdır. Özellikle turist olarak gelen herkesin dikkatini çeken yerler vardır. Tura çıkmadan önce gezmek için araştırdığınız her küçük detayın size büyük faydası olacaktır. Özellikle gideceğiniz mevsimi ve o döneme ait etkinlikleri öğrenmek için bu araştırmayı yapmalısınız.

En meşhur şehri: Prag!

prag turu

Prag turları belki de Çek Cumhuriyeti turları arasında en çok tercih edilen turlardandır. Prag’ın şehir özellikleri saymakla bitmez!

Geçmişte Çekoslovakya’nın başkenti olan Prag, bugün hala başkenttir. Tarihi 2000 yıl öncesine dayanan Vlatava nehrinin iki yakasına kurulmuştur. Çek Cumhuriyetinin en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Metropol nüfusuna yakın nüfusu vardır ancak yüz ölçümü oldukça küçüktür. Ülkenin en büyük 3 futbol takımı da Prag’dan çıkmış takımlardır. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Prag, Avrupa şehirleri arasında en çok turist alan şehirdir. Yıllık 10-15 milyon turist bu güzel şehri ziyaret eder. Tarihi ve modern yapılarla çevrilmiş olan Prag için kullanılan 3 isim vardır; Altın şehir, Şehirlerin anası ve Masal şehridir. İşte tüm bu özellikleri bilerek bu güzel şehre gittiğiniz zaman gördüğünüz her şey sizi çok etkiler.

Prag turları sırasında gezilecek yerler arasında Prag Şehir Müzesi, Karl Köprüsü, St. Vitus Katedrali, Prag Kalesi, Vyehrad Kalesi, Wenceslas Meydanı, Tyn Kiliesi, Petrin Gözlem Kulesi ve Prag Tiyatrosu bulunmaktadır.

Tarihe bizzat şahitlik etmek, en keyifli tur seçeneklerinden birini yakalamak ve Avrupa’nın en güzel şehirleri arasında yer alan Prag’ı gezmek için kesinlikle zaman ayırmanızı tavsiye ederiz. Keyfini çıkarabileceğiniz ve özellikle bahar aylarında tercih ettiğiniz zaman ne kadar da güzel bir şehir olduğunu daha rahat görebileceğiniz eşsiz bir yerdir.

Görüşmek üzere

 

Yazar hakkında

yorum yok

Prag’ a Gitmeden Bilmekte Fayda Var…

Size biraz Prag’ ta işinize yarayabilecek bilgiler vermek istiyorum. Bunları bilmek gezinizi oldukça kolaylaştıracağınızı düşünüyorum.  Ozaman hemen başlıyorum. En önemli kısım: Çek Cumhuriyetinde Çek Kronası ...
%d bloggers like this: