Nicole Restoran İstanbul’ da şahane bir akşam yemeği

2

nicole restoran istanbul

 

Merhabalar,

Düşünüyorum taşınıyorum da sanırım hala İstanbul’ da  Nicole’ den daha iyi bir restoran ile karşılaşmadım. Aklıma, gönlüme yer yaptı. Hala herhangi bir restoran yerini alamadı. Bakalım, sürekli değişen İstanbul’ da ne zamana kadar bu durum böyle kalacak.

Geçtiğimiz yaz, yani 2014 yazında Nicole Restoran’ a gitmiştik. Nicole Restoran İstanbul ‘ da, Taksim’ de, Tomtom sokakta ve Tomtom Suits’in en üst katında. Şık mı şık, küçük ve çok özenli bir restoran. Zaten küçük olması kalitesinin iyi olacağına daha başından göz kırpıyor. Küçük ki, şefi herkese herşeye yetişsin…

Nicole restoran’ da 3 çeşit menü vardı. Menülerin yanına şarap eşlemesi de isteyebilirsiniz. Ben menülerden Nicole menüyü seçtim, eşlemeleri istedim. Baslangiçlar ara sicaklar ana yemek ve tatlilardan olusan 10 course menüydü. Her tabakla başka şarap geldi.  Her tabak geldiğinde ne kadar şık olduğunu konuştuk, hepsini merakla tattık. Hepsi birbirinden lezzetliydi! Hele o tatlılar yok mu o tatlılar beni benden aldı. Aklım ermiyor şimdi 7 çeşit yemekten sonra 3 çeşit tatlı nasıl yedim ama inanın bir tane daha gelse onu da yerdim :)

Tüm yemek boyunca Sommelieri ve  servis elemanlari çok ilgililerdi. Sonra Kaan Şef yanımıza geldi. Kendisiyle  tanismak ve yemeklerin detaylarini konusmak çok keyifliydi.

Herşey dört dörtlüktü. Gerek lezzet, gerek sunum, gerek ambiyans!

Özel günleriniz için çok güzel bir seçim olacağınıdüşünüyorum. Aklınızda bulunsun, benden tavsiyesi.

Görüşmek üzere,

supernicevisit

Yazar hakkında

2 yorum

  1. Emir 16 April, 2015 at 08:51 Reply

    Gitmek için sabırsızlanıyorum! Aşırı faideli blog’unun seri bi takipçisiyim Simay :) Teşekkürler!

yeni yorum yazın

Balkan’ın B si: İlk adım Maribor

  Uzun zamandır Balkanları merak ediyordum. Ama nasılsa komşu ülkeler, başka bir zaman da gidilinir diye diye… aylar, yıllar geçti ve ben hemen dibimizde olan Balkan’ın B sini ...
%d bloggers like this: