Küçükkuyu gezilecek yerler

1
image_3962

Her yazısını merakla başlayıp, zevkle okumaya başladığım biyolojik olmayan kardeşimin bloğuna bu sefer de ben yazmak istedim :)
Bazı gezilerinde kendisine eşlik etme fırsatım oldu. Belki sizler de beni oradan azıcık tanıyorsunuzdur.

Beni de burada yazmaya teşvik eden durum;  7 senedir ayağımın altında olan Çanakkale’nin  Küçükkuyu Beldesinin  ilk defa bu kadar tadını çıkarma fırsatımın olmasıdır. İstanbul’dan (Çanakkale üzerinden) İzmir’ e doğru gidiyorsanız, Kazdağlarının bittiği yerde sizi Küçükkuyu karşılar. Yunan adaları bir yana, bizim körfezimizin  sahillerini de es geçmemek lazım. Zira Kazdağlarının içine saklanmış şelaleleri, zeytinyağı cenneti Ege köylerini gezdikçe; ciğerleriniz oksijene, siz de huzura doyuyorsunuz.image (3)

Küçükkuyunun keyfini çıķarabilmek için  sahilde çay bahçesi, beach cafe tarzında ufak tefek birçok yer mevcut. Çoğunluğu ailece gidilebilecek yerler, fakat birçoğunda kışın özlemini çeken baylar okey oynuyor. Birde haftanın üç günü canlı müzik yapan, bayan ve aile ağırlıklı olarak  ailelerin bulunduğu Fırat Beach var. Viyana’ dan gelen misafirlerimle birçoğunu denedikten sonra yaklaşık 10 günümüzü burada geçirdik. İçlerinde en beğendiğimiz Fırat Beach oldu. Gündüz deniz, çim, güneş eşliğinde; çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları ise yakamoz eşliğinde biralarımızı yudumlarken, canlı müzikle güzel şarkılara eşlik etmeye çalıştık.

küçükkuyu gezisi

image

Küçükkuyu gezilecek yerler:

Küçükkuyu ve çevresinde gezilecek yerler arasında; Zeus Atari, Mihli Şelalesi, Altınoluk Antik Tiyatrosu, Hasanboğuldu Şelalesi benim favorilerim oldu.

Kalabalık tatil yerlerinden uzaklaşıp, temiz hava ile güneşin, denizin tadını çıkarmak istiyorsanız, mutlaka Kuçükkuyu’ ya uğramalısınız.

Görüşmek üzere,

Özlem Fırtına

Yazar hakkında

1 yorum

yeni yorum yazın

Prag Alışveriş ve Prag Hediyelik

Prag alışveriş için bir kaç tüyo :) Biz kadınların en sevdiği konu alışveriş. Eh madem Prag’ a geldik üç- beş bişey almadan dönülmez. Başlıyorum.. :) ...
%d bloggers like this: