Kos Adası gezilecek yerler

1
image_1689
Kos adası supernicevisit

Kos Adası gezilecek yerler

Artık Kos adasına gitmek çok kolay!

İster Bodrum merkezden isterseniz de Turgutreis’ ten sabahları kalkan motorlarla çok kısa bir sürede adaya ulaşmanız mümkün. Vizeniz varsa, günübirlik karşı kıyıya geçmek, küçük bir değişiklik hiç fena değil. Orada burda günübirlik vizesiz söylentileri dolaşsada ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Tedbirde fayda var.

Pasaport kontrolünden ardından Kos adasına merhaba diyebilirsiniz. Marinadan adanın merkezine 5-6 dakikada yürünüyor. Otel sahipleri, çoğunluklada Türkçe konuşarak ellerinize broşürleri tutuşturmaya çalışacaklardır. Gece konaklayacaksanız ve henüz oteliniz yoksa güzel alternatiflerle karşılaşmanız mümkün.

kos adası marina supernicevisit

kos adası Marina supernicevisit

Kos Adası gezilecek yerler

Meydanda bir kafede kahvenizi yudumlayıp adanın keyfine vardıktan sonra, adayı keşfetme zamanı.. Bunun için en güzeli, meydandan kalkan trenlere binmek. 5€ ücret ödeyerek, adada görülmesi gereken yerleri banttan yunanca ve ingilizce konuşan rehber sayesinde kısa kısa bilgiler alarak gezebilirsiniz. Tren turu yaklaşık 20 dakika sürüyor. Eh sonrada yürüyerek, adayı 2-3 saatte gezebilirsiniz.

Peki Kos adasında nereler görülmeli? Öncelikle, meydanda bulunan Defterdar Camii, hemen yanında güzel hediyelikler ve yiyecekler satan han,  tarihin bilinen ilk tıp adamı Hipokrat’ ın yaşadığı yer olan bu adada öğrencilerine altında tıp dersi verdiği yaşlı çınar ağacı= Hipokrat ağacı, tarihi Hipokrat Hastanesi, St. Paraskevi Kilisesi, Antik Yunan Agorası, 14. yy’ da inşaa edilmiş olan Kos kalesi. 

kos adası Defterdar Camii supernicevisit

kos adası supernicevisit

kos adası supernicevisit

Kos adasında yeme-içme ile ilgili diğer Kos adası yazıma göz atabilirsiniz. Bunlar dışında hava sıcak denize girmek isteriz derseniz, Adanın güneyinde bulunan Kefalos Körfezinde birçok güzel plaj bulunuyor. Bu plajlardan en popüleri Paradise Beach. Bunun dışında sakin bir plaj olan Camel Beach’te  veya küçük, üzerinde sadece kilise bulunan Agios Stefanos adasına yürüyerek ulaşabileceğiniz Agios Stefanos Beach’ te  denize girebilirsiniz.

kos adası supernicevisit

kos adası supernicevisit

Kos adası minik ama bir okadarda keyifli bir ada. Minik sokaklar, sıcak kanlı insanlar, benzer yaşantılar farklı bir ülke… Fırsatını bulursanız günübirlik adaya gitmek güzel fikir…  

Kos adasına günübirlik nasıl gidilir? Bodrum’ dan Kos Adasına nasıl gidilir? yazımı okuyabilirsiniz.

Görüşmek üzere,
supernicevisit

Yazar hakkında

1 yorum

yeni yorum yazın

%d bloggers like this: