Hola! Tapas Atölyesi- Kadıköy Tapas

0
image_4293

 

Artık Istanbul’ da da Tapas yiyebilecek bir yer var!

Sonunda :)) Senelerdir sorup dururum niye bizim ülkede tapas yenilebilecek bir yer yok diye. Artık var. Moda’ da tapasları hakkını vererek yapan Murat Bey’ in açtığı 3-4 masalı “Hola Tapas Atölyesi” var.

hola tapas moda

Tapas, İspanyolların çok gelişmiş yemek kültürlerinin ürünlerini; az az, farklı kombinasyonlarla tadabileceğiniz tabaklardır.
Közlenmiş biberler, erimiş peynirler, sotelenmiş sebzeler, etli, tavuklu, özellikle balıklı çeşit çeşit tapaslar… Her hazırlayana göre ve o günkü keyfinize göre de değişen tatlar…

Tapasçıya gittiyseniz, ortaya çeşit çeşit söyleyip, aklınıza yatan herşeyin tadına bakabilirsiniz. Hani derler ya paylaştıkça artan tat. En sevdiğimden…

hola tapas atölyesi

 

Hola Tapas, Moda’ da açılmış. 10-11 ay olmuş açılalı. Küçük bir mekan. 2 masa içeride 2 masa dışarıda var. (bu durum beni daha da mutlu etti, seven bilen gelsin :) ) Menü ise oldukça başarılı. Tek kişi o kadar çok çeşit nasıl yapıyor hayret ettim.

Sahibi ve o muhteşem lezzetlerin yaratıcısı Murat Mumcuoğlu, İspanya’ da geçirdiği zamanlarda öğrendiklerini, kendi damak zevkine göre canlandırmış. Açıldıktan bu yana ise çok daha ilerlediğinden bahsetti bize. Daha öncesi nasıldı bilmem ama şu an muhteşem olduğu kesin.

 

Tortilla, Albondigas ve Trucha söyledim. Murat Bey ise  önden zeytin ve közlenmiş biber ile yapılmış bir sos ikram etti.

Tortilla, Ispanyolların patatesli yumurtası, biraz da soğan oluyor basitçe anlatmak gerekirse.  Ispanyollar için kahvaltıda  Tortilla yemek olağan bir durum. Murat Bey çok güzel yapmıştı. Bir dilim alınmalı

Albondigas, Domates soslu top köfte. Çok güzeldi ama şahsen ben daha balık ürünlü veya vejeteryan tapasları seviyorum. . Evet çok güzeldi ama o kadar lezzetli tapaslar var ki! … Köfteleri yiyince biraz doydum, diğerleri aklımda kaldı.

&

Trucha! Masanın yıldızıydı. Şahane! Füme Alabalık ve Közlenmiş Biber. Allahım nasıl bir uyumdur bu!

 

Böyle güzel bir restoran açtığı için Murat Bey’ e çok teşekkür ediyorum.

Tadı damağımda kaldı.

Görüşmek üzere.

supernicevisit

 

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: