GrünerSee, yazın göle dönüşen park!

0
image_1202

GrünerSee, yazın göle dönüşen park!

grüner see

Steiermark Eyaletinde Tragöß şehri yakınlarında bulunan “Grüner See” ,yeşil göl görmek istediğim göller arasında uzun süredir listenin başında yer alıyordu. Pazar günü havanın da güzel olmasıyla, Grüner See’ ye gitmeye karar verdik.

Kışın milli park olan bu bölgeyi, baharın gelmesiyle beraber eriyen kar suları doldurur. Buz gibi tertemiz kar suları ve sular altında kalan bitkiler göle yeşil rengini vermeye başlar ve yaz başlarında 12 metre derinliğe kadar ulaşır.

grünerseegrüner see

Bu alanda dalmaya gitmek oldukça keyifli olsa gerek. Sular altında kalan parkı, bankları, köprüleri görmek mümkün. Dalmaya gitmiyorsanız bizim gibi göl çevresinde yürüyüşe çıkıp eşsiz manzaranın keyfine varabilirsiniz.

grüner see

 

Göle gitmek için en ideal aylar Haziran ve Temmuz aylarıdır. Temmuzdan sonra gölün suyu tekrar azalmaya başlıyor ve kışın gelmesiyle beraber tekrar yürüyüş severler için parka ve minik bir su birikintisine dönüşüyor.

grüner see

Kış ayları_ grüner See

Biz GrünerSee ye gitmek için güzel havayı ve Temmuz ayını yakaladık, herkese denk gelmesi dileğiyle,

supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

Durian Meyvesi * Durian nedir? * Bangkok Durian

Durian meyvesi  —— Krema gibi, tatlı, tuzlu, soğan kokuyor diyenleri de duydum, tereyağ gibi diyenleri de… “Meyvelerin Kralı” olarak adlandırılan Durian’ ın nasıl bir meyve olduğunu ...
%d bloggers like this: