Frankowitsch Şarküteri, Graz, Avusturya

4
image_338

Frankowitsch, Graz’ın harika şarküterisi!

Bizim Şütte’ ye çok benziyor farkı ise burada yiyecekler sandviç olarak değil, tapas tarzında sunuluyor Üzerlerine çeşitli mezelerle, balıklarla, etlerle hazırlanmış ekmekler. Rengarenkler değil mi?

 

 

Bu şarküteri’ de bu ekmeklerden yiyebileceğiniz gibi aynı zamanda meze, salam, peynir, yağ gibi ürünleri eveinize alabilirsiniz. Günün her saati, kalabalık oluyor burası. İş çıkışı hafif atıştırmak isteyenler, öğle yemeği niyetine gelenler; ailecek, arkadaşlarıyla bazen de tek başlarına geliyorlar Frankowitsch’ e.

Frankowitsch Şarküteri kısmı

Frankowitsch iç mekanı, renkler olsun, ışıklandırma olsun, malzemeler olsun, tipik şarküteri. Restoran kısmında açık renk ahşap masa sandalyeler kullanıldığı gibi aynı zamanda standlar da mevcut. Ki aslına bakarsanız hem dışarıda hem içeride müşterilerin çoğunlukla standları tercih ediyorlar. Ben böyle mekanlarda standların yemeğe lezzet, muhabbete renk kattığına inanıyorum.

Peki bizler neler yedik?

Havyarlı, karidesli, peynirli, roast beefli, salamlı, yengeçli..

Benim tercihlerimde daha çok balık vardı. Taze mayonezi sevenler için ekmeklerin daha da lezzetli olduğunu düşünüyorum.

Görüşmek üzere,
supernicevisit

Yazar hakkında

4 yorum

yeni yorum yazın

Supernicevisit Ege Telgraf Gazetesinde, 17 Ocak 2017

Supernicevisit 17 OCak 2017 tariihli  Ege Telgraf Gazetesinde. A.Buğra Tokmakoğlu ile yaptığımız keyifli röportajı bugün Ege Telgraf gazetesinde okuyabilirsiniz. Gazetenin linkini paylaşıyorum. http://www.egetelgraf.com/seyahati-sadece-bos-zamana-sigdirmayin/ Tabii Gazeteden okuma ...
%d bloggers like this: