Floransa’ ya varış

0
image_1361
Floransa,

Floransa, Ponte Vecchio

Toskana gezimize Floransa’dan başladık. Floransa ile ilgili 2 tane önemli tavsiyem olacak:

1- Floransa kartı:

daha önceden gidenlerden duyduğum ortak yakınma şu oldu: “Müzeler önünde çok sıra bekledik.” “Her müzenin kuytuğu yaklaşık 2 saat sürüyor..”

Eh tabi Floransa bu kuyruklarda zaman geçirerek bitmez. Peki biz ne yaptık? FLORANSA KART aldık. Floransaya gidiyorsanız ilk müze girişinden hemen bir floransa kartı alın. Bu kart 72 saat boyunca Floransadaki tüm Müze ve sergilere girişinizi sağlıyor. Önemli nokta şu:  HİÇ SIRA BEKLEMEDEN! Sizi ayrı bir köşeden hemen içeri alıyorlar. Fiyatı 50Euro. Gerçekten çok uygun. 100 de olsa verirdim. Çünkü, Saatlerce sıra bekleyip gününüzü öldürmüyorsunuz. Sizi öncelikli olarak içeri alıyorlar. Böylelikle sanata doyuyorsunuz. Aklınızda neresi varsa görüyorsunuz. Normalde görmeyeceklerinizi bile.. Fiyatı çok uygun demiştim, çünkü kartınız yoksa zaten en önemli 3 müzeye girerseniz 50 euro vermiş oluyorsunuz. Çünkü Wi-fi noktalarından faydalanabiliyorsunuz. 

Birde Floransaya gidenler, saatler süren sıra ya çözüm olarak  internetten rezervasyon yaptırmayı önerirler. Hiç gerek yok tekrarlıyorum. Floransa kartı varken çok saçma. Tabii rezervasyon için ekstra 10 euro vermek ve kısıtlanmak (gireceğiniz müzenin zamanını haftalar önceden belirlemek) istemiyorsanız..

2-Otel Seçimi:

Otelinizi mutlaka şehir merkezinde, yürünebilir mesafede seçin. Böylelikle bu müze şehri rahat rahat gezebilirsiniz.

görüşmek üzere,

supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: