Fischerei Hafen Restaurant, Hamburg, Almanya

0
image_2507

http://www.fischereihafenrestaurant.de/en/gallery/

Hamburg tam anlamıyla deniz ürünleri cenneti. Böyle olunca bizde ilk akşam tercihimizi balıktan yana kullandık. Yine Hamburg gezimizden önce araştırmalarımızı yaptık nerede hangi balıkçı, birçok öneriyi değerlendirdikten sonra Fischerei Hafen Restaurant’ ı seçtik ve haftalar öncesinden yerimizi ayırttık. Ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anlatamam. Hayatımda gittiğim en iyi balık restoranıydı.

Restorana varışımız biraz sancılı oldu. Dedik yürüyelim ne olacak ne kadar uzak olabilir ki? Başladık yürümeye neyse ha geldik gelicez derken canımız çıktı. Hem ilk gün yol yorgunluğu, hemde buz gibi hava bizi epeyce zorladı.

Değdi mi? Hemde nasıl!!

Restorana girdik, güler yüzlü karşılamadan sonra cam kenarında ayrılmış masamıza geçtik. (erken rezervasyonun faydaları) Oh harika bir manzarası vardı. Hamburg Limanında muhteşem bir yemek.

 

Fischerei Hafen Restaurant, Hamburg

Önce somon tartar ve istiridye ile başladık. 3 farklı istiridye denedik hepsi birbirinden güzeldi. Sonra tuna carpaccio ile devam ettik. Ana yemek olarak istakoz yedik ve geceyi kayısılı tatlı ile sonlandırdık. Hepsi birbirinden güzeldi.

Fischerei Hafen Restaurant, Hamburg supernicevisit Fischerei Hafen Restaurant, Hamburg supernicevisit

 

 

Fischerei Hafen Restaurant, Hamburg supernicevisit

Fischerei Hafen Restaurant, Hamburg supernicevisit

Keşke bir şekilde yolum Hamburg’ a düşse yine gitsem bu restorana.

Eğer Hamburg’ ta şık ve lezzetli bir akşam yemeği istiyorsanız mutlaka denenmesi gereken bir restoran. Fiyatlar biraz tuzlu ama emin olun Istanbul’da bunları yemiş olsak, verdiğimiz ücretin 3-4 katını verirdik. Hem de bu kadar lezzetli olabilir miydi, hiç sanmıyorum.

Afiyetler olsun,

supernicevisit

 

 

Yazar hakkında

yorum yok

Viyana’ da lüks bir tatil!

Viyana’da lüks bir tatile ne dersiniz? Kendinizi şimartacağınız, özel hissedeceğiniz birkaç önerim var: 5 yıldızlı otelde konaklama, Michelin yıldızlı bir restoranda akşam yemeği, Viyana Filarmoni ...
%d bloggers like this: