Csalogany 26 Etterem Restoran, Budapeşte, Macaristan

0

Csalogany 26 Etterem, Budapeşte ‘de harika tadlara şahit olabileceğiniz bir restoran.

Menüsü mevsime, aylara göre değişiyor. Menü önünüze geldiğinde 8 değişik tabaktan oluşan 2 seçenek göreceksiniz. İçeriklerine bakarak seçeneklerden birini seçmeniz bekleniyor. Daha sonrasında geriye sadece sunumun ve yemeklerin tadını çıkartmak kalıyor.

Biz kalabalık bir grup olarak gittiğimiz için yerimizi 10 gün önceden masamızı ayırtmıştık. Ancak 2 kişi bile gidiyorsanız mutlaka 2-3 gün öncesinden rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Restoran dekorasyonunun hiçbir özel bir yanı olmadığı gibi bence oldukça sıkıcıydı. Ancak yemekler öyle güzeldi ki inanın dikkatimi hiç bu yönde bu sefer dağıtmadım. Fakat şu bir gerçek; restoran mimarisi ne kadar daha anlamlı veya daha güzel olursa, tattığımız tatlar daha da güzel geliyor.

Çorbadan başlayarak, ara sıcaklar, ana yemekler, tatlılar olarak devam etti menümüz. Arada şeften sürpriz tatlarda servis edildi. 8 değişik tabak fazla gibi dursada, tabaklar minik olduğundan dolayı ancak yetiyor. eğer isterseniz 8 tabak yerine 4 tabak ta alabilirsiniz ancak doymazsınız diye düşünüyorum.

Her tabakla beraber, yemeğe, tatlıya uygun cinsteki farklı farklı şaraplar servis edildi. Hepsi tanıtıldı, hepsi birbirinden güzeldi… Ardından kahveler servis edildi.

Budapeşte’ ye bir daha gitsem yine bu restorana mutlaka giderim.

Sizlerle birkaç tabağın resmini paylaşmak isterim.

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: