Çift Olarak Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

0
image_4806

Çift olarak seyahat etmek bazıları için çok kolay bazıları için çok zor.

Çiftlerin, seyahate çıktıktan birkaç gün/ hafta sonra  kendi aralarında yazılı olmayan bazı kurallar uygulamaya başlıdıkları görülüyor.

Her çifte farklı durumlar olsa bile, çift olarak seyahat etmenin en önemli kurallarını sizlerle paylaşmak istiyorum

Yap: Birbirinize destek olun!

Tatil sırasında zor zamanlarla karşılaşmanız mümkün. Bazı ülkelerde yaşayacağınız dil problemleri, bazen banka kartınızın çalışmaması veya çantanızı çaldırmak, hasta olmak gibi…couple travel2

Bu gibi zor / sinirli olunabilecek durumlarda birbirinize destek olmayı sakın ihmal etmeyin.

Moral verin. Yanında olduğunuzu hissettirin. Bu gibi zor durumlar, bireyi  güçlendireceği gibi, bu durumları beraber aşan çiftleri de çift olarak  güçlendirecektir.

Yap: İkinizin de sevdiği şeyleri yapın:

Tatildeyken, ikinizinde sevdiği şeyleri yapmaya özen gösterin. Spor olabilir, şarap veya yemek tadımı olabilir. Yürüyüş yapmak veya uyumak bile olabilir. Ancak bazen inadınız tutar illaha benim istediğim olsun dersiniz. Boşverin. Bu sefer onun istediği sonra da sizin istediğiniz olsun. Ama birbirinize saygı gösterin. Biraz onun istedikleri, biraz sizin istedikleriniz. Ya da en güzeli: ikinizin birden sevdiği şeyler olsun…

Yapma: Anı Ertelemeyin:

Herkes her an sevdiği ile tatile gitme şansına malesef sahip değil. Sahipsen eğer, sakın hayatını erteleme. Anı en güzel, en keyifli şekide yaşayın. Seyahat ettiğiniz bölgede yeni şeyler deneyin. Hayatınızda unutamayacağınız anılar biriktirin.

Yap: Kendinize zaman ayırın:

İnsanlar her zaman kendi özel zamanlarına ihtiyaç duyarlar. Çift olarak çıktığınız tatilde de kendinize özel zamanınızı ayırın. İster yapmak istediğiniz bir aktivite için olsun, isterse sadee 15 dakikalık bir yürüyüş için. Kendinizi dinlemek için kendinize zaman verin.

Yapma: Bencil olmayın:

Sakın ama sakın. Bencil olma. Ne tatilde ne de gündelik hayatta. Her zaman kendiniz kadar birbirinizi de düşünün. Mesela tatildeyken, ben burayı daha önce gördüm boşver sırayı beklemeyelim demeyin,  Ya da ışığı uyurken açmayın gibi :)

Birkaç basit yazılı olmayan kuralları uyguladığınız zaman çift olarak seyahat etmek de çok kolay. Anın tadını çıkarın

Görüşmek üzere

supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: