Café Tur’ dan inovatif bir sistem

0
image_4692

Ah bu gezme tutkusu! Bir kere bulaştı mı kurtulamayacağınız bir durum. Her gün yeni yerler keşfetmek, yeni tatlar tatmak için heyecanlanıyorum. Hele şimdi havalar da ısındı… Son günlerde kendimi hep seyahat planı yaparken buluyorum. Tabii çalışma hayatı bir yandan devam ettiği için, şimdilik gezilerim hafta sonundan ibaret oluyor. Hiç kısa değil aslında! İnsan 2 günde neler neler keşfediyor. Ne kadar çok yeni lezzet tadıp, ne kadar farklı kültürlere tanıklık ediyor. Bir de üstüne öyle bir güzel dinleniyor ki…
Tek sorun tatil planlamalarının uzun sürmesi, bu planlamalara şimdilerde ayıracak o kadar çok vaktimin olmaması. Bunun yanı sıra oteli / uçağı / diğer ulaşımları ayrı ayrı düşünüp, akıllıca olanına karar vermem gerekiyor. Her birini düşünmek büyük emek ve dikkat istiyor.
…idi…
Son zamanlarda tatil planlamalarımızı ben yapmamaya başladım. Bu tatil öncesi problemimi Cafe Tur ile çözdüm.

Café Tur nedir?

Ben Café Tur’ u ilk defa yıllar önce her gün hareketli Paris Turları ile tanıdım. Café Tur Fransa orjinli, 16 yıldır sadece yurtdışı turları düzenleyen bir tur şirketi. Tabi ki sadece Fransa turları düzenlemiyorlar. Şu anda 340‘ dan fazla destinasyona hizmet veriyorlar. Uzman bir kadro ve yılların tecrübesiyle seyahat severler ile bir araya geliyorlar. Ayrıca teknoloji ve günümüz sistemlerini en iyi ve yararlı bir şekilde kullanarak yenilikçi adımlar atıyorlar.

İşte o sistemlerden bir tanesi benim minik ZAMAN sorunumun çözümü oldu:
Café Tur ‘ un tam benim zaman sorunuma uygun, inovativ bir sistemi var.
Artık haftasonu seyahat planlamalarımı Café Tur ile yapıyorum. İstediğim tarihlerde bana yurtdışı turu düzenleyebiliyor. Genelde 2 gece konaklayıp 2-3 gün gezebileceğim haftasonu gezileri planlıyoruz. Benim yapmam gereken onların tur düzenledikleri 340 destinasyondan birini seçmek. Ondan sonra ben tarihleri söylüyorum ve onlar tüm seyahat programımı düzenliyor. Ayrıca işin en güzel tarafı, tur doldu mu dolmadı mı? Acaba iptal edilecek mi? Kalabalık mı olacağız?… gibi dertlerim olmuyor, çünkü Café Tur’ da kişi sınırlaması olmadan, istediğiniz gün başlayan turlar düzenleniyor.
Ardından istediğim destinasyona hazırladıkları, uçuşlar, konaklama, Türkçe rehberlik hizmetleri, transferler, seyahat sigortaları, alan vergileri dahil olan bir seyahat paketini sunuyorlar. İşte her şeyim hazır! Bana en uygun şekilde hazırlanmış seyahat paketi! Durum böyle kolay olunca, haftasonu gezilerinden daha keyiflisi olmuyor.
Önümüzdeki günler için yeni seyahat planlarım var:

Bu ay biraz yurtiçi gezilerim olacak.
Önümüzdeki ay için ise Café Tur’ un organize ettiği Belçika turları ile ilgileniyorum. Belçika yazın bir başka güzel oluyor. Büyük ihtimalle yine bir haftasonu gezisi olacak. Brüksel’ e gidip geleceğim. Aslında bir haftasonunu da Brugge’ a ayırmak lazım.
Asıl bu sene en çok gitmek istediğim yer: Rio De Janeiro ve Buenos Aires. Bu sene Rio da 2016 Yaz Olimpiyatları gerçekleşecek. Olimpiyatları yerinde görmek istiyorum. O heyecanı merak ediyorum. Önce Arjantin’e oradan da Brezilya’ ya geçmek hiç fena olmaz. Bunun için Café Tur’ un Brezilya ve Arjantin turları bakıyorum. Uygun tarihli bir zaman için program yapmaya hemen başlamalı.
Ve seneyi Avustralya turu ile sonlandırmak istiyorum. 1 hafta boyunca Sydney’i gezmek şahane olacaktır. Sabırsızlanıyorum. Birkaç ay sonra Avustralya turumu da şekillendireceğim.
Teknolojiye, günümüze ayak uyduran Cafe Tur’ a çok teşekkürler. Sayesinde masa başında minik dokunuşlar ile seyahat planlamalarımı çok kolay bir şekilde yapabiliyorum. Hergün hareketli turlar düzenledikleri için, tam benim istediğim tarihlerde, istediğim destinasyona turlar oluşturuyoruz.
Her günümüzü keşfederek geçireceğimiz güzel günlere!
Görüşmek üzere
supernicevisit.

Yazar hakkında

yorum yok

Tire Gezisi -Ege’ de saklı bir köy

Tire Gezisi -Ege’ de saklı bir köy: Ege’ de el sanatlarının yaşamaya devam ettiği bir köy burası. Keçecilik, beledi dokuma bu köyde halen yapılıyor. Merhabalar güzel ...
%d bloggers like this: