Bremen Gezilecek Yerler * Bremen Schnoor

0
image_5334

Bremen gezilecek yerler arasında en tatlı yer bize göre şüphesiz Bremen Schnoor Quarter. Burası Bremen’ in en eski bölgesi. Schnoor, 15. ve 16. yüzyıllardan kalma sıra evleri ve daracık sokakları, minik kafe ve dükkanları ile çok keyifli!

Bremen Schnoor Minik Kafe ve Dükkanları

 

Bremen Schnoor bölgesine nasıl gidilir ve Schnoor’ da neler yapılır?

Schnoor’ a gitmek için Bremen eski şehrindeki meydandan 2-3 dakkalık bir yürüyüş yapıyoruz. Sokağın başından Schnoor yazısını görünce hemen sokağın içine doğru ilerliyoruz.

Dar sokaklar kafeler ve tasarım dükkanları ile dolu. Bremen mızıkacıları heryerde… T-shirtlerin, ev aksesuarlarının, defterlerin… üstlerinde. Schnoor’ daki binalar ise şahane! 15. ve 16. yy dan kalma. Yarı ahşap, taş ve tuğladan yapılmış tarihi binalarla dolu herbir yanımız.

 

Bu arada, Schnoor çok orjinal bir isim. Kulağa hoş geliyor. Bölgenin kendisi gibi hoş… Bu ismin “Schnur” kelimesinden türediği düşünülüyor. “Schnur” bazı bölgelerde ip anlamına geliyor. Bazıları, inci gibi dizilmiş sıra evlerden, bazıları ise eskiden bu bölgede yaşayan balıkçıların ağından dolayı bu ismin verildiğini düşünüyor

Bremen Schnoor bölgesine kesin gidilmeli mi?

Evet! Kesinlikle! Bremen gezilecek yerler arasında Schnoor ilk sırayı alır :)

Bremen Schnoor bölgesine özellikle haftasonunda ziyaret etme şansınız olur ise daha da keyifli, cıvıl cıvıl olacaktır. Hem burada dükkanlar pazar günleri de açık, sabah 11′ den öğleden sonra 4′ e kadar dükkanları gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. :) (1 Nisan-31 Aralık arası)

Schnoor bölgesi pazar günleri de açık ve kalabalık :)

Görüşmek üzere
Supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: