Antica Trattoria Al Principe, Arezzo, Italya

3
image_1418
Antica Trattoria Al Principe

Antica Trattoria Al Principe

Antica Trattoria Al Principe, Arezzo yakınlarında bulunan harika bir restoran ve pansiyon. Toskana gezimiz için güzel restoranları araştırırken burası gözüme ilişti. Öğrendim ki enfes bir mutfağa sahipler. Menülerini inceledim. Gerçekten çok başarılı duruyordu. Balık ve toskana mezeleri ağırlıklı ama bol  çeşidi olan şirin mi şirin bir restoran olduğuna karar verdim. İnternet sayfalarında dolanırken, pansiyonlarınında olduğu öğrendim. Hemen boş yerlerinin olup olmadığını sormak için mail attım. Çok kısa bir sürede inanılmaz içten bir cevap aldım. Yerleri vardı :). Pazartesi günü burada kalmak in pansiyondan yerimizi ayırttım. Ancak bir baktım ki restoranları pazartesi günü kapalı. :( Mutlaka gitmek istiyorduk halbuki. Hemen bir mail daha Antica Trattoria Al Principe’ ye. Buyrun gelin biz sizin için restoranımızı açacağız. İnanılır gibi değil!!!

Derken tatilimiz başladı pazartesi günü Chianti bölgesinden sonra geç bir vakitte Antica Trattoria Al Principe’ ye vardık. Mini mini bir köy, sakin, sessiz, harika bir yer! Arabamızı parkettik içeri doğru ilerledik. Geç gidişimize rağmen bizi kapıda karşıladılar koskocaman sıcacık bir gülüşle. İçim huzurla doldu. Hepimiz gülümsüyorduk. Hemen bizi odamıza götürdü. Sanki misafirlikteyiz. Doğaya hayran hayran bakarak odamıza ilerledik. Tam yazlık havası. Nasılda özlşemişim ahşap kokusunu.

Antica Trattoria Al Principe

Haydi dedi, acıkmışsınızdır artık iyice, restorana bekliyoruz. Mail de dediği gibi restoranı sadece bize açmışlardı… Hayatımda yediğim en güzel risottoyu burada yediğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Aslına bakılırsa biz sadece 1 tabak risotto ve ortaya karışık balık ve deniz mahsülleri istemiştik. Onlar hepimize birer tabak risotto getirdiler, çok mu diye düşünürken birde baktım ki dakkalar içerisinde silip süpürmüşüz. Onlar da eminler lezzetlerinden. :)

Harika bir akşam yemeğinden sonra güzelcene dinlendik. Mis gibi havayı içimize çekerek, yüzlerimizde tebessüm, harika bir kahvaltıyla günümüze başladık.

Antica Trattoria Al Principe supernicevisit Antica Trattoria Al PrincipeAntica Trattoria Al Principe supernicevisit

Antica Trattoria Al Principe bekle bizi en yakın zamanda tekrar geleceğiz… :) 

supernicevisit.

 

Yazar hakkında

yorum yok

%d bloggers like this: