Amsterdam sokak lezzetleri

0
image_3323

Amsterdam’ da sokaklarda yürürken birçok lezzet sizi bekliyor. Hem hepsi çok keyifli, hem lezzetli, hem de uygun fiyatlı.

1) Kızarmış patates:

Amsterdam’ a geldiyseniz külahta kızarmış patates yemeden olmaz. Mayonez, köri sos ve tatlı soğan… Bu 3lü ile yemek lazım. Detaylar için Amsterdam’ın kızarmış patatesleri yazıma beklerim.

amsterdam patatesleri

 

2) Duvar fastfood

Amsterdam’ da duvarda bulunan makinalardan hamburger, kroket, sosisli sandwich gibi birçok fastfood çeşidinden alabilirsiniz. Kola su makinası gibi bir bakıma :) Makinaya parayı atıyorsunuz, hamburgeriniz geliyor. Camekan olduğu için seçmeniz kolay oluyor. Genelde çok taze ve sıcacık oluyor.

Duvar fastfood

 

 

3) Waffle

Incecik karamelli waffle (karamelstroopwafels) veya nutellalı waffle Amsterdam’ da çokça karşılaşacağınız bir diğer lezzet.

 

Duvar fastfood

4) Tabiki seyyar sosisçiler

Amsterdam’ da birçok köşede seyyar sosisçi bulmak mümkün.

wpid-fotoğraf-3-2.jpg

 

5) Peynir dükkanları

Adım başı olan bu dükkanlarda çeşit çeşit Hollanda peynirlerini tadabilirsiniz. Tatmak bedava :P ama öyle lezzetliler ki satın almamak mümkün değil.

 amsterdam Peynir dükkanları

 amsterdam Peynir dükkanları

 amsterdam Peynir dükkanları

 

 

 

Afiyetler olsun,
Görüşmek üzere,
supernicevisit

Yazar hakkında

yorum yok

Mardin’ den neler alınır?

Mardin’ den kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz çok özel şeyler var!! İlk sırada  Mardin’ e has mavi badem şekeri: Mavi olmasının nedeni Lahor bitkisinin kökünden elde edilen ...
%d bloggers like this: