Agadir ile başlasın Fas gezimiz!_ Agadir gezilecek yerler

0
image_3211

Merhaba Fas!

4 saatlik uçak yolculuğundan sonra Agadir’ e geldik.

Oh sıcacık. Ne güzel bir duygu. Uçağa binerken hava 10 derece sonra bir iniyorsun 30. :)

Fas gezilecek yerler supernicevisit

Fas Türklerden Vize istiyor mu? 

Hayır, Fas Türklerden vize istemiyor. 90 gün süre ile ülkede vizesiz kalma hakkımız var. Uçakta hostes kağıt dağıttı, onu doldurduk..Ad soyad, nerde doğdun, nereden geldin, Fas’ ta nerede kalıcaksın gibi sorular vardı. Doldurduktan sonra havalimanı polisine vermek üzere kağıdı yanıma aldım. Pasaport kontrolünde giriş vizesiz olmasına rağmen polis bir sürü soru sordu. Bence meraktan. Gece gece canı sıkılmış belli. :) Nerede yaşıyorsun? Avusturya mı neden? Döncek misin? Evli misin? Kaç yaşındasın ki? gibi gibi sorular… Neyse doldurduğum kağıdın üstüne birşeyler bastı hem kağıdın üstünü hem pasaportumu mühürledikten sonra Fas’ a resmi olarak adımımı atmış oldum.

Pasaporttaki mühürler önemli. Mühürlerden bir tanesinde 6 haneli bir numara yazıyor. Bu numarayı gittiğimiz her otel doldurttuğu kağıtların üstüne yazdı. Böylelikle kim nerede kalıyor tahmin ediyorlar belliki.

Uçaktan indikten sonra şehre gitmek için malesef tek seçeneğiniz var: Taksi.

Fix ücret olan 220 dh i verip yola koyulduk.

Geç vakitti pek görememiş olsamda deseler Alanya falan bir yerdesin inanırdım. Sokaklar, geniş caddeler, heryerde palmiyeler. Hava nemli. Oradan burdan bisikletli motorlu gençler atlıyor yola, birde arkadaşlarını atmışlar arkalarına önlerine ışıkları yok, kask desen o ne? Göbek kurallarını bilmeyen arabalar için göbeklere trafik ışıgı yapılmış ama ışıklar göbeğin içerisindekini durduruyor. Gibi gibi çok bilindik manzaralardı :)) Gerçekten hiç garipsemedim demek turistler bize gelince Türkiye’ de ilk bunları görüyor. :))

Bakalım Agadir’in gündüzü bizi nasıl karşılayacak?Fas gezilecek yerler supernicevisit

Agadir de pek enteresan bişi olmayacak gibi okyanus kıyısı. Tatil şehri. Ama çok merak ediyorum rahat rahat mayo bikini giyiliyor mu? nasıl karşılıyorlar yoksa sokaklarda şallı mı gezsem? Benim aklımdan bunlar gibi birçok soru geçerken daha otele adım atar atmaz şıkır şıkır teyzeler dışarı çıkıyorlardı.

Sabah’ın erken saatinde otelde bir güzel kahvaltımızı yaptıktan sonra hemen Okyanus’ a koştuk. Kafamdaki sorular cevaplarını bulmaya başladı. Agadir çok rahat, modern bir tatil şehri. 

Ilk defa okyanusta yüzdüm. Çok güzeldi. Az tuzlu, denizden çok daha rahatlatıcı. arada sırada dev dalgalar geliyor. Çok keyifliydi.

IMG_8189 Fas gezilecek yerler supernicevisit

1 2 3

Yazar hakkında

yorum yok

Tire Gezisi -Ege’ de saklı bir köy

Tire Gezisi -Ege’ de saklı bir köy: Ege’ de el sanatlarının yaşamaya devam ettiği bir köy burası. Keçecilik, beledi dokuma bu köyde halen yapılıyor. Merhabalar güzel ...
%d bloggers like this: