Adıyaman’a Giderken Yol Arkadaşım govego

0

Çoğu insanın hayalinde Dünya seyahati gerçekleştirmek vardır. Ya da yurtdışına çıkma isteğiyle yanıp tutuşanlarımız… Ben ise ülkemizin güzelliklerini bir an önce görülmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Her köşesinde  farklı güzellikler bulacağınız, dört mevsimin yaşandığı ülkemizde, her mevsimin tadını çıkaracağınız doğa harikaları ve modern seçenekler fazlasıyla mevcut.

Ayrıca bu seyahatler sayesinde tarihimizin kapılarına dokunarak yaşayabilirsiniz geçmişimizi… Güzel ülkemizde her şehir farklı bir hikaye anlatır. Tarihiyle, günüyle, bize sunduğu tüm güzellikler ile cennettir Türkiye. İşte aynen böyle düşündüğüm için de her yıl gezmek – görmek için bir yerler bulup giderim. Uzun zamandır aklımda olan Doğu’nun en özel yerlerinden Adıyaman’a sıra gelmişti sonunda. Ama benim kadar çok gezen biriyseniz, ucuz otobüs bileti bulmalı ve en güvenilir şekillerde seyahat etmelisiniz.

Govego ile Tanışmam Nasıl Oldu?

Govego ile tanışma serüvenim de internette en ucuz bilet arayışına girdiğimde gerçekleşti. Ucuzsa bir şeyler vardır diyenleri duyar gibiyim. Ama korkmayın ucuz bilet almak Govego ile hem çok kolay hem de fazlasıyla güvenilir. Zaten sitenin Acun Ilıcalı’nın bir çalışması olduğunu gördüğünüzde rahatlıyorsunuz ilk başta. Yaptığı bütün profesyonel çalışmalarda başarını kanıtlamış bu ismin, böyle bir işe el atması bizler adına iyi olmuş diye düşünüyorum. Govego tıkladığınız ilk andan itibaren sizi etkilemeye bir şekilde başlıyor zaten. İlk olarak güvenli üyeliğinizi e-posta adresiniz üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Ama akıllı telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamasıyla da biletiniz her an cebinizde, elinizin altında oluyor. Sadece Govego’da bulabileceğiniz indirimler sayesinde ise dilediğiniz her yere çok ucuz şekilde seyahat edebiliyorsunuz.  Biletinizi sorgulatırken karşılaştırmalı fiyatlar ve çeşitli firmalar ile karşılaşıyorsunuz. Merak ettiğiniz bir firma olursa,firmaları incele kısmından istediğiniz firma hakkında bilgilere ulaşabiliyorsunuz.Benim gibi ayrıntıcı bir insan iseniz de bu sitenin değerini daha da arttırıyor. Ayrıca biletinizi gidebileceğiniz ya da gitmek istediğiniz saat aralığında filtreletebiliyor, böylelikle siz de en uygun şekilde seyahatinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Seyahat ettiğiniz yol güzergahı üzerinde nelerle karşılaşabileceğinizi, hangi dinlenme tesislerinde durulduğunu, yol durumları hakkında da bilgi bulabiliyorsunuz. Ben ayrıca Adıyaman’ı çok güzel anlatan bir yazı ile de karşılaştım. Anlayacağınız Govego online bilet satış sitesinden çok daha fazlası.

Adiyaman-Nemrut-Dagi

photo credit: http://www.gezilebilecekyerler.com/

 

Yolculuklarım Artık En Kolay Halini Aldı!

Yolculuklar çoğu zaman yorucu olsa da sonunda yaşayacaklarımız için katlandığımız anlardı eskiden… Ama artık öyle değil. En modern araçlarda, kişiye özel yolculuk döneminin başladığı günümüzde, bir de bu kadar kapsamlı bir siteden oturduğunuz  yerden biletinizi almanız da size ayrı bir ayrıcalık ve keyif veriyor. Biletinizi alabileceğiniz en ucuz haliyle almanızın yanında bir de bilet bulmak için çabaladığınız dönemler de artık sona erdi. Govego’da bineceğiniz otobüsün özelliklerini bile bulabileceğiniz bir bilgi birikimi var. Ayrıca blog sayfasında yeni seyahatleriniz için, yeni planlar da yapabileceksiniz.

Adıyaman Nemrut Dağı’nda güneşin doğuşunu izlemek, tarihin kalıntılarına en yakından dokunabilmek için yaptığım bu geziden sonra anladım ki, otobüs bileti almak bile bu kadar kolay ve zevkli hale gelmişken;  her boş vaktimizde, sık sık yolculuklara çıkmalıyız. Yurdumuzun en güzel köşelerinde, yöresel yemeklerini tadarken ve eşsiz tarihini yaşarken kendimizden pek çok şey bulmamız mümkün.

Güneş doğarken kendi kendime dedim ki; ‘Şuan evde yatağımda yatıyor olacaktım bu manzarayı kaçıracaktım.’ Yaşamak görmekse, görmemiz için bu kadar seçenek varken bence yatmanın zamanı değil. Dünya’nın güzelliklerine kendimizi kapatmadan yaşamalıyız. Govego ile artık bilet almanın en kolay, keyifli ve ekonomik halini yaşıyorum.

Hayatım kolay seyahatlerimle daha fazla güzelleşecek.

 

 

 

Yazar hakkında

yorum yok

Bremen Gezilecek Yerler * Bremen Schnoor

Bremen gezilecek yerler arasında en tatlı yer bize göre şüphesiz Bremen Schnoor Quarter. Burası Bremen’ in en eski bölgesi. Schnoor, 15. ve 16. yüzyıllardan kalma sıra ...
%d bloggers like this: