simay-casa-dell-arte-bodrum

Zehra Simay SERDAROĞLU

 

Kocaman Merhabalar!

Bundan yaklaşık 5,5 yıl önce Temmuz ayında Viyana’ da Tuna nehrinin kenarında, yapay kumsalda şezlongda sallanıp bir yandan da internette bir şeyler kurcalarken, blog açmaya karar verdim. Nasıl olur? Nedir? Nasıl yapılır? derken ilk gezimi yazdım, ve merhaba Supernicevisit!

Supernicevisit’ i kurmamın nedeni anılarımı canlı tutmak içindi ilk başta. Kendi kendime yazıyordum. Sonra zamanla supernicevisit farkedilmeye başlandı. Arkadaşlarım, çevremdekiler hep soruyorlardı Simay nereye gidelim? napalım? Nerede kalalım? Sen bize bir yazsana, bir program yapsana… Derken şimdi supernicevisit’ i okuyup birçok insan gezilerini düzenler oldu.

Ben ise, blogum sayesinde çok şey öğreniyorum, çok güzel insanlarla tanışıyorum. Bu durum beni inanılmaz mutlu ediyor.

Peki, Simay başka kim derseniz? Simay işine aşık bir mimar, Yüksek Lisansını Avusturya’ da tamamladıktan sonra yine Avusturya’ da Doktorasına devam eden bir akademisyen. İstanbul Boğaziçi Yalıları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Ayrıca güzel yemek yemeğe, keşfetmeye, keyif yapmaya bayılan bir gezgin.

Supernicevisit’ te gittiğim yerler ile ilgili çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Şehirde görülmesi gereken yerleri, gizli ve turistik olmayan çok keyifli mekanları, en güzel lezzet köşelerini, farklı ülkelerde yaptığım şarap tadımlarını, denediğim ve gerçekten beğendiğim restoranlarla ilgili yorumlarımı, farklı kültürleri ve tüm öğrendiklerimi www.supernicevisit.com‘de bulabilirsiniz.

Görüşmek üzere!
Zehra Simay SERDAROĞLU
supernicevisit